SPECJALNY PROJEKT –  TYŁ POJAZDU ZAPEWNIAJĄCY OCHRONĘ PRZED WYPADKAMI I OSZCZĘDNOŚĆ PALIWA

Nowa naczepa cysterna WILLIG dla firmy Johannes Martens Spedition GmbH & Co. KG został wyposażony w kilka specjalnych elementów:

  • System BC+ (patent Willig) – składający się z poprzeczek wzmacniająco-stabilizujących ramę pojazdu , wykonanych z włókna węglowego (Carbon), pozwalający na obniżenie wagi pojazdu nawet do 200kg;
  • Tylne owiewki WINGS – redukujące turbulencje powietrza za pojazdem, przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa.

Pojazd o pojemności 40 tysięcy litrów może przewozić olej napędowy/ opałowy, benzynę, kerozynę i paliwo do silników turboodrzutowych. Pojazd jest dodatkowo wyposażony w moduł załadunkowo-rozładunkowy JET A1.


Naczepa cysterna Willig Polska Trzyosiowa naczepa cysterna Willig Polska
 

Szczególną uwagę zwraca tył pojazdu pomalowany na kolor jaskrawy. Rozwiązanie to zapewnia lepszą widoczność jadącym za nim kierowcom i zabezpiecza przed najechaniem. Jak pokazuje doświadczenie, zabieg ten jest w pełni uzasadniony. „To niestety nie są przypadki odosobnione, lecz codzienna praktyka, że w transporcie paliw kierowcy oraz pojazdy przewoźników są przeważnie ofiarami, a nie sprawcami wypadków komunikacyjnych”, komentuje Torsten Buetow, Safety Advisor w BP Europa SE.
NOWE NACZEPY CYSTERNY DLA HORST POPPEL LOGISTIK UND TRANSPORT GMBH & CO. KG

Dodaj komentarz